Jeskyně a draci – druhé vydání
doporučujeme Mytago
€
1 260 Kč
běžná cena: 1 399 Kč
běžná cena: 1 399 Kč
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
Jeskyně a draci – druhé vydání
- druhé vydání
- v nádherném grafickém kabátě s množstvím barevných ilustrací
- kompletně česky
- plně kompatibilní s D&D páté edice
Jeskyně a draci vychází z nejpopulárnější fantasy hry na hrdiny – Dungeons and Dragons™ kterou si oblíbily milióny hráčů po celém světě, ale v mnohém navazuje i na tradici původního Dračího doupěte, prvního českého RPG.
Srdcem Jeskyní a draků je vyprávění příběhů. Společně se svými přáteli se vydáte vstříc dobrodružstvím, prostřednictvím svých hrdinů budete hledat poklady, čelit nebezpečným nepřátelům, vrhat se do odvážných akcí nebo se účastnit spletitých dvorních intrik.
K samotné hře se vám bude hodit sada kostek čítající k4, k6, k8, k10, k12 a k20. Pokud takovou doma nemáte, z naší bohaté kostkové nabídky si zajisté vyberete.
Ukázka z knihy
Odkazy
Gergonův ultimátní rozbor (video)Errata
Discord
Diskuze na d20.cz
Diskuze na RPG fóru
Stránky hry
Rozhovor s koordinátorem pravidel (Youtube)
hodnocení na rpgforum.cz
Detaily vydání
Fotografie od zákazníků
Jeskyně a draci – druhé vydání - hodnocení
4.8

(62)

(62)
5 | 54 | |
4 | 5 | |
3 | 3 | |
2 | 0 | |
1 | 0 |
Z RPG her vydaných v češtině jsou JaD rozhodně TOP! A to jak pro staré hráče fantasy RPG jako DrD nebo DH tak i pro úplné nováčky. Nováčci se samozřejmě budou muset vzpamatovat z prvotního šoku rozsahu příručky, když ale zjistí, že jim stačí pro začátek prvních cca 50 stran, tak se vyklidní... :)) Jenom listovat tou knížkou je radost, to bude podle mě veliké plus pro děti, ilustrace je budou přitahovat jako vosy med a nejen děti... :D Pro hráče DnD, co chtějí zůstat u DnD, je zde ohromné množství inspirace ať už v pravidlech tak v návodech a za ty prachy se jim to rozhodně vyplatí jako rozšiřující modul. Jedinou slabinu osobně vidím v bestiáři na konci knihy, sami autoři říkali, že je to kompromis a vydali se cestou, dáme tam vše a zkomprimujeme to. Já bych mnohem více ocenil přístup "méně je více" méně potvor, nějaké typické, nějaké epické plus třeba příklady jak si něco vytvořit a kdo toho chce více, tak si pořídí Monster Manual 5e, zde se dalo pěkně opřít o kompatibilutu s DnD 5e. Kdo s tím bude mít moc veliký vnitřní problém, jako třeba já, ten si může pořídit MM 5e a bude vysmátý. :D Tak jsem to taky udělal. Není to však nutné, všechny monstra máte i v JaD. Celkově musím hodnotit za 4,5, bestiář se mi sice nelíbí, ale obsah pro tvorbu v něm je o tom žádná, a že ho je požehnaně, zbytek příručky jsou vizuální orgie a k tomu kus dobře odvedené práce s pravidly a přehlednými návody jak hrát RPG... Veliká poklona autorům.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (10)+ Hardcover + Působí velice příjemně a luxusně + Úžasné ilustrace + Kompatibilní s 5e + Koncepty, které v 5e nejsou (sicco <3) + Za tu cenu úžasná hodnota (v porovnání s 5e PHB má více stran a cena se téměř neliší - záleží dle obchodu) + Super pro začátečníky, skvěle jim to ukáže pravidla 5e + 1 sáh = 5 stop, takže kombinace s 5e bude strašně super - Některé pasáže se vícekrát opakují Čas a hraní ukáže, jak to bude s interoperabilitou JaD a 5e, ale neočekávám nic zásadního. :)
Je toto hodnocení přínosné? ANO (8)Jeskyně a Draci jsou doma a musím říct, že ta kniha je vyvedená nádherně- překrásné ilustrace, dobře rozdělené kapitoly věnující se jednotlivým aspektům hry a především přehledně a srozumitelně vysvětleno pro nováčky. Kniha obsahuje hned tři proužkové záložky pro pohodlné vyhledávání a vzadu samozřejmě i seznam kouzel a bestiář. Paráda! Jediná moje výtka je k úvodní kapitole, která je spíš takovým doporučováním odkazů- to už si v době internetu podle mě zjistí každý sám, pokud se o JaD, nebo DnD 5e zajímá.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (8)Tahle česká mutace páté edice přináší nejen osvědčené úpravy základní hry, ale i několik tematicky přenesených novinek, které čeští hráči odkojení na klasickém dračáku budou rozpoznávat. Navíc s hromadou tipů vycházejících ze zkušeností, vše krásně zabalené v jedné úchvatně zpracované knize, kterou je radost jen si prohlížet.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (7)Už sa neviem dočkať. Ale vyzerá to na skvelý source book.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (7)Jedním slovem – úžasné. Pokud někdy česká scéna DrD/DD měla mít nějakou knihu, tak měla vypadat zrovna takto. Tak velkou (a těžkou) knihu jsem snad ani neočekával. Kvalitní papír, kvalitní zpracování a informací až na půdu pro dny/měsíce/roky studia. Vskutku nanejvýš krásný artefakt do knihovny každého fanouška DrD/DD. A jsem rád, že kniha má i své rejstříky, protože tím bohužel trpí oficiální DD knihy, ale zde je najdete, takže třikrát hurá. Zatím jsem nenašel moc věcí, co vytknout. Vím, že se autoři rozhodli knihu vydat v jedné vazbě, což je její výhoda i nevýhoda. Její objem, totiž to, že má papír s vysokou gramáží, z ní činí solidně těžkou knihu, kterou budete chtít spíše číst v posteli nebo na stole (uvažuji i o stojanu na knihu). Pro fanoušky žánru naprostá povinnost. Spousta materiálů, informací a inspirace na celý život s DrD/DD.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (6)Jeskyně a Draci je překrásně zpracováno jak pro nové hráče tak i pro dlouhodobé hráče. Je zde nádherné převedení povolání z 1.6. tak aby se daly vzít a použít pro 5e za mne snad jediná výtka tak je překlad názvů knih jelikož je to něco co z osobních preferencí nemám rád a rači bych kdyby tam byl originální název např. místo Tayinina hrnce tam nechat Tashas cauldron of everything mi přijde ze stylistického hlediska příjemnější, ale to je jen můj názor. Jinak skvělá práce.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (6)Měl jsem možnost do knihy nahlédnout a prvotní dojmy jsou skvělé. Perfektní ilustrace a obsah je famózní. Na bližší prozkoumání si však musím počkat až pod stromeček :-)
Je toto hodnocení přínosné? ANO (5)Na tuto knihu jsem netrpělivě čekal už od jejího oznámení. Nejedná se pouze o český překlad pravidel DnD, protože tato pravidla jsou obohacená o nové pohledy na různé problematiky, jsou zde i částečně jiná povolání a přístup k pochopení pravidel je velice příjemný a lidský. I přes změnu v povoláních a omezení ras ve skutečnosti o nic nepřijdete, jelikož JaD a DnD jsou oboustranně kompatibilní. Můžete si tedy vytvořit postavu z DnD a hrát za ni v JaD. Ač se to nezdá, tak tato bichle je vhodná i pro začínající družinu. Jediné malé mínusko je, že monster manuál, který je ke konci knížky, je z většiny bez obrázků a spoustu monster si musím hledat na netu, abych věděl, co na družinu vlastně chci poslat. Tato drobnost však nedokáže ovlivnit mé hodnocení. Určitě vás potěší i drobný detail, že kniha má tři různě barevné záložky. Podle těchto pravidel hrajeme už ode dne, kdy vyšly a nemůžeme se dočkat každého dalšího sezení.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (4)Na JaD jsem se hodně těšil. Především proto, že na ní pracovali ti nejpovolanější lidé z české RPG komunity s mnohaletými zkušenostmi a především rozhledem. Velmi oceňuji, že vzali funkční systém a poupravili ho k obrazu svému. A co je nejdůležitější - vzali moderní a funkční systém. Nejedná se o žádnou předělávku archaického Dračího Doupěte, ale o 5. edici D&D. Můžete mít k tomuto systému výhrady, ale nelze mu upřít, že se snaží implementovat moderní herní mechaniky. A přesně to očekávejte i od JaD. Jedná se o systém povolání, přesně tak, jak ho znáte - hodně ras a kombinací různých povolání.
Je toto hodnocení přínosné? ANO (4)Kniha je obsáhlá, najdete v ní komplexní informace o tvorbě postavy, vedení a hraní hry a také řešení jiných herních situací - např. cestování, jízda na koni, plavba apod. Ty jsou koncipovány jako krátká doporučení, která můžete využít, pokud chcete. Rozhodně se nejedná o komplexní pravidla plná tabulek a vzorců, jak to svého času předvádělo DrD+. Kniha má kvalitní pevnou vazbu, kvalitní papír, trojici záložek, nádhernou grafiku a velmi dobré texty. Jediné, co bych jí vytkl je hmotnost - někam ji přenášet, tak to jedině v batohu na zádech místo notebooku a rozhodně si ji nepřečtete v autobuse cestou domů.
Naštěstí autoři uvolnili ke stažení pdf verzi, kterou navíc doplňují o opravy - tomu říkám servis! Je vidět, že si autoři moc dobře uvědomují, že opravdový hráč má fyzickou podobu knihy doma v knihovně k občasnému nahlédnutí, kdežto elektronickou verzi může brát všude s sebou. Inu, je to hra od hráčů pro hráče, a to byla vždy záruka kvality.