Hra o trůny - desková hra (česky)
Popis
Hra o trůny - A Game of Thrones, desková hra inspirovaná knižní ságou Píseň ledu a ohně spisovatele George R. Martina.
Válka a chaos pohlcují Westeros, hráči se v rolích vůdců šlechtických rodů snaží získat za pomoci intrik a válčení moc v zemi. Ve hře budete ovládat armády, shraňovat zásoby a jednat za hrdiny. Hra je populární pro svůj unikátní systém vyhodnocování bojů a pohybu jednotek. Jedná se o opravdovou herní lahůdku, o čemž svědčí i umístění v první padesátce žebříčku Boardgamegeek.
Hra je kompletně počeštěná a jedná se o druhou edici.
K této sadě u nás můžete rovněž zakoupit tento šikovný insert na herní komponenty, příp. také tento, vhodný jak pro základní hru, tak pro rozšíření Mother of Dragons.
Rozměr karet:
- 56 x 87 (81 karet)
- 43 x 65 (24 karet)
Odkazy
Česká pravidla ke staženíPodrobná recenze
Stránky o seriálu Game of Thrones
Oficiální stránky hry
Video návod (anglicky)
videorecenze (česky)
fanouškovské rozšíření
Detaily produktu
12 let
2011
7.53/10
8.81/10
Pravidla Čeština
Komponenty Čeština
3-6
180 min.
Aukce / dražba
Eliminace hráčů
Paměť
Pohyb po světě
Proměnlivá síla hráčů
Současné plánování akcí
Správa karet v ruce
9781589947207
Váha: 2100 g
8125
Hodnocení
404,7 (40 hodnocení)
Hra je skvělá, má bohaté příslušenství. Toto je desková hra se vším všudy. Hru mám už minimálně rok a nejde si na ni stěžovat, je krásně zpracovaná a v podstatě bych jí nic nemohl vyčíst, ale s těma figurkama jak už psal pan. František M. to je opravdu bídné. Trochu to kazí celkový vizuální dojem hry, ale to je maličkost.
Pokud si tuto deskovou hru chcete koupit.
Není to hra kterou si zahrajete jednou za rok. Pravidla jsou v celku obsáhlá a chce to nějakou tu hru, aby jste pochopili všechny možné situace a hráli ,,plynule". Dále bych uvedl, pokud chcete mít plnohodnotný herní zážitek 4+ hráčů. Ve 3 hráčích se to už hrát dá, ale je tam furt plno volného prostoru a není to ono. Tady jsem narazil. Ona je to super hra, ale když pracujete a máte jiné povinnosti i vaši známí. Tak aspoň pro mě to není tak jednoduché. Ve volném čase najít další minimálně 3 hráče, kteří by si na to udělali čas nějak pravidelně. Jak jsem říkal pravidla jsou obsáhlá a jak si to zahrajete jednou za par měsíců, tak místo užívání si hry koukáte do pravidel. A toto nemusí každého bavit, už jen z důvodu že je tam dle mého názoru celkem dost pravidel a různých bojových situací.
Abych to shrnul. Vynikající, kvalitně zpracovaná, vizuálně úchvatná strategická stolní hra ze světa GoT, ovšem náročnější na naučení. Pro skvělý herní zážitek 4+ hráčů.
Společenská hra na celá odpoledne, která se neohraje. Plné intrik a zrad (váháte jestli zradíte první vy, nebo na to až to udělá váš spojenec). Musíte myslet nejen na svoje tahy, ale i předpokládat co udělá soupeř. Pravidel je sice hodně a zprvu to může trochu odradit, ale herní mechanismus není ve své podstatě těžký a mě přijde mnohdy i logický. Určitě bych hru doporučil, stojí za to :)
Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni (vč. CZ překladu). Někomu může vadit "jednoduché" zpracování figurek jednotek, ale je potřeba vzít v potaz, že hra nabízí spíše taktický pohled na boj a aktuální zpracování jednotek prospívá přehlednosti v pokročilé fázi hry.
Hra se nedá doporučit pro rodinné hraní, či příležitostné hraní s nehráči. Pro kvalitní herní zážitek je potřeba mít alespoň základní zkušenosti se hrou. Plnohodnotné hraní přináší až hra 4-6 hráčů. Je potřeba si rezervovat delší dobu na hraní (cca. 3 hodiny). Pozor na hodně přemýšlivé spoluhráče, kteří mají rádi věci pod kontrolou, protože ti vám mohou herní dobu podstatně prodloužit.
Na první pohled ta hra vypadá majestátně. Při bližším pohledu člověk zjistí že sice není tak majestátní ale i tak je megalomanská. Strategie se skrytými rozkazy se po několika kolech (u mě ke konci druhé hry ve třech lidech) stanou snadno předvídatelnými.
Graficky je to velmi pěkně udělané, ale tak odporné figurky jsem už dlouho neviděl... Kdyby byly jednobarevný, beru, ale tento (nazval bych to slušně kouřový) plast je naprosto odpudivý, proto jen 4 hvězdy.
Jinak je hra zábavná - podle toho, jací lidé se sejdou u stolu. Doporučit ji můžu, ale není to na každodenní hraní.
Skvělá hra, spousta komponentů, jen je potřeba větší stůl ke hře, kromě některých karet postav krásný designe. Tato druhá edice obsahuje původní základní sadu a obě rozšíření. Taktizujete, smlouváte, pomáháte, škodíte. Pravidla nám dala chvíli zabrat, ale nakonec jsme to zvládli:-) Je to sice delší hra, ale všem doporučuji.
31 - 40 hodnocení z 40